Miesten edustusjoukkue viittä vaille valmis - haussa kolme täsmävahvistusta puolustukseen
23.3.2018

Edustuksen lisäksi A- ja B-juniorit pelaavat huomenna lauantaina.
Kuuden viikon päässä häämöttävään sarjakauteen valmistautuva edustus pääsi keskiviikkona harjoittelemaan pitkästä aikaa Leppävaaraan. Tutuissa maisemissa nähtiin hyväkuntoisia sopimuspelaajia sekä yksi testimies.
- Meillä on ollut hieman poissaoloja sairastelujen takia, mutta harjoitusviikko on sujunut ihan hyvin. Meille ennestään tutun testipelaajan suhteen teemme päätöksen ensi viikolla, päävalmentaja Ilir Zeneli kertoo.
- Joukkue alkaa olla kasassa, mutta haemme vielä kolmea puolustuspään pelaajaa.
Sininen lähtee huomiseen Järvenpäässä pelattavaan KäPa-otteluun hieman siipirikkoisena, sillä sairastelujen lisäksi usea sopimuspelaaja on A-juniorien mukana SM-karsintaottelussa. KäPa:n edustusjoukkue ei ole Zenelille tuttu ryhmä, mutta hän uskoo helsinkiläisten olevan kova vastus.
- KäPa on hyvä kasvattajaseura ja edustus pelasi viime vuonna hyvin Kakkosessa.
Edustus pääsee erittäin vaativaan testiin viimeistään ensi viikon perjantaina, kun viime viikonlopulta siirtynyt Klubi 04 -ottelu pelataan Telia 5G Areenalla kello 16:00.
Karsintapelejä Keski-Espoossa
Aina aurinkoisella Keski-Espoon tekonurmella pelataan lauantaina jännittäviä matseja: A-juniorit isännöivät KaaPo:a lauantaina kello 13:00 ja B-juniorit haastavat FC Hongan kello 15:30.
Tervetuloa kannustamaan joukkueet SM-sarjoihin!